Etik Değerler

Etik Değerlerimiz

Würth Grubu’nun temel ilkelerini oluşturan Şirket Felsefesi, Reinhold Würth tarafından ilk olarak 1970’li yıllarda tanıtılmıştır. Karşılıklı güven, öngörü, dürüstlük, şirket içinde ve şirket dışında doğruluk, günlük çalışmalarımızın vazgeçilmez dört temel ilkesidir.

Würth Grubu’nun uzun vadeli kurumsal başarısı için, sadece uygulanması gereken kurallara ve yasalara bağlı kalmakla yetinmemekteyiz. Çalışanların samimi tutumu, bu yapının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu samimi tutumu sürekli olarak desteklemekteyiz.

Bu durum bizim için, çalışanlarımızın istisnasız tüm ulusal ve uluslararası kurallara kesinlikle uyması anlamına gelmektedir. Bunu yaparken, çalışanlarımıza, müşterilerimize, tedarikçilerimize ve diğer iş ortaklarımıza karşı şeffaf olmaktayız. Bu nedenle şirketimizin değerlerinden somut davranış kuralları oluşturmaktayız. Würth Grubu’nun Uyumluluk Kodu (Code of Compliance) metninde bunu tekrar özetledik.

Grup Bazında Raporlama Sistemi - SpeakUp

Uyumluluk kuralımız gereği müşterilerimize, tedarikçilerimize, diğer iş ortaklarımıza ve birbirimizle olan ilişkilerimizde her zaman dürüst davranmayı taahhüt ederiz. Çoğunlukla üçüncü şahıslardan gelen bilgiler, ekonomik suçların çözülmesine yardımcı olmuştur. Bu sebeple, Würth Grubu çalışanlarının ve üçüncü tarafların suç eylemlerini ve diğer büyük uyum ihlallerinin rapor edilmesini sağlayan bir sistem kurduk. Bu web tabanlı sistem BKMS (Business Keeper Monitoring System) olarak adlandırılır. Güvenlik sertifikalı bir yazılıma dayalı bu sistem, 190'dan fazla ülkedeki şirketlerde, idari yönetimler ve organizasyonlar tarafından başarıyla kullanılmaktadır.

Bize BKMS üzerinden bir bilgi mi vermek istiyorsunuz? Bunu anonim olarak veya isminizi belirterek yapabilirsiniz. İletişimin açık olmasına büyük önem veriyoruz. Bu nedenle, adınızı belirtmenizi tavsiye ediyoruz. Kişisel bilgilerinizi gizlilik çerçevesinde işleme alıyoruz ve tüm tarafların çıkarlarına dikkat ediyoruz.

Bize ulaşmak için, BKMS’de bir posta kutusu oluşturmanız yeterlidir. Böylece herhangi bir sorumuz olduğunda size geri dönebiliriz. Ayrıca mesajınıza istediğiniz zaman ilave bilgiler ekleyebilirsiniz. Dilerseniz posta kutusu aracılığıyla gizli kalarak da iletişim kurabilirsiniz.

BKMS, sadece Würth Grubu’ndaki şüpheli ticari suç vakalarına veya büyük uyum ihlallerine dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Sistem başka amaçlar için suistimal edilirse, suç teşkil edebilir.

BKMS Giriş; https://www.bkms-system.net/wuerth

Würth Grubu’nun Uyumluluk Kodu (Code of Compliance)