Türkiye'de Würth

Würth Türkiye Genel Merkez Binası

Türkiye’deki faaliyetlerine 1989 yılında Otomotiv Bölümü ile başlayan Würth Sanayi Ürünleri Tic. Ltd. Şti. 1995 yılında Metal Bölümü ve 1997 yılında Ahşap Bölümü ile büyümesini sürdürmüştir. İstikrarlı gelişimini sürekli devam ettiren şirket, ilerleyen zamanda Cargo (Ticari Araç), WOW (Arıza Tespit Cihazları), İnşaat, Bakım-Onarım ve Tesisat Bölümlerini de hayata geçirmiştir.

Würth bugün Türkiye’nin tüm bölgelerinde toplam 800 civarında kişiden oluşan satış personeli ve idari kadrosuyla 150.000’den fazla müşteriye hizmet vermektedir. İstanbul Büyükçekmece’de bulunan şirket ve lojistik merkezimizin dışında Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Hatay, Kocaeli, Konya, Kayseri, Malatya, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir ve Samsun illerinde de bölge irtibat büroları bulunmaktadır.

"Würth Aktif Market" adını taşıyan perakende satış mağazaları, Türkiye'nin farklı bölgelerinde 24 şubeyle hizmet vermektedir.

Würth'ün hizmet verdiği müşteriler, web sitesi üzerinden şirketle ilgili her türlü bilgiye, binlerce ürün çeşidini içeren katalog sayfalarına, ürünlerle ilgili teknik bilgilere ve kimyasal güvenlik raporlarına her zaman ulaşma imkanına sahiptir.

Tüm Würth ürünleri dünyanın kabul ettiği yüksek standartlara uygun olarak üretilmektedir. Würth ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalarına sahiptir. Toplam 125.000’den fazla ürün çeşidinde bu kalite standartlarının korunması şirket prensibidir. Piyasanın ihtiyaç ve beklentileri dikkate alınarak ürünler geliştirilmekte ve dünyadaki yenilikçi teknolojiler takip edilerek Türkiye'deki profesyonel kullanıcılara yüksek kaliteli ürünler sunulmaktadır. Würth'ün temel ürün grubu vidalar, civatalar, somunlar, pullar, dübeller, kimyasal ürünler, el aletleri, makineler, mobilya aksesuarları, inşaat aksesuarları, depolama ve stok takibi sistemlerinden oluşmaktadır.

Satış öncesi detaylı bir eğitim alan satış temsilcileri, çalışma planlarına bağlı olarak günlük ortalama 7.000’in üzerinde müşteri ziyareti gerçekleştirmektedir. Bu ziyaretlerde alınan siparişler anında merkeze ulaştırılmakta ve müşterilerin ihtiyaç duydukları ürünlere en kısa sürede sahip olabilmeleri sağlanmaktadır. Sipariş teslimatları İstanbul içinde 24 saat, İstanbul dışında 48 saat içinde gerçekleşmektedir. Ülke stoklarında mevcut olmayan ürünler de özel siparişlerle yurtdışından getirilmekte ve kısa sürede müşterilere ulaştırılmaktadır. Müşteri ziyaretlerindeki hedef; kaliteli, hızlı, güvenilir ve istikrarlı hizmet vermektir. Tüm bu özellikleriyle sektöründe lider konumunda olan Würth, toplam kalite anlayışını benimsemekte ve her zaman müşterilerinin yanında yer almaktadır.